Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Savaş Gemisi - (Battleship) 2012

Uzaylılara karşı savaş veren eski bir deniz savaş gemisi, oldukça güzel ve sürükleyiciliği var


Yapımcılığını ve yönetmenliğini Peter Berg’in (Hancock) üstlendiği destansı aksiyon-macera filmi Battleship’te gezegenimiz; denizde, gözyüzünde ve karada üstün bir güce karşı hayatta kalma savaşı veriyor. Hasbro’nun klasik donanma savaş oyunu Amiral Battı’dan uyarlanan filmde, USS John Paul Jones’ta görevlendirilen bir Donanma subayı olan Teğmen Alex Hopper rolünde Taylor Kitsch karşımıza çıkıyor. Fizyoterapist ve Hopper’ın nişanlısı Sam Shane rolünde Brooklyn Decker; USS Sampson’ın komutanı ve Hopper’ın ağabeyi Stone rolünde Alexander Skarsgard ve Hopper’ın silah arkadaşı USS John Paul Jones’ta silah uzmanı olarak görev yapan Deniz Astsubayı Raikes rolünde ise Rihanna yer alıyor. Hopper ve Stone’un amiri (ve Sam’in babası) Amiral Shane’i ise uluslararası bir yıldız olan Liam Neeson canlandırıyor.

Savaş Gemisi  - (Battleship) 2012.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Elysium (2013)

Güzel konusu olan başka bir bilimkurgu filmi daha, filmin sürükleyiciliği ve farklı konusu kendisini izlettiriyor


Yıl 2154, insanlar iki sınıfa ayrılıyorlar: bir grup çok varlıklı olup Elysium adı verilen bir uzay istasyonunda yaşıyorlar, geriye kalanlarsa çok kalabalık bir nüfus olarak çökmüş, yıkılmış dünyada yaşam savaşı veriyorlar. Dünyada yaşayan insanlar umutsuzca gezegenin suç ve yoksulluk ortamından kaçmaya çalışıyorlar ve birçoklarının Elysium’daki medikal imkanlara ihtiyaçları var. Ancak, Elysium’dakiler dünyadan göçü yasaklayan yasalar doğrultusunda yurttaşlarının “lüks” yaşantısını koruyabilmek için herşeyi yapmaya hazırlar. Bu iki dünya arasında eşitiği sağlayabilecek tek kişi ise Elysium’a gitmekten başka çaresi olmayan sıradan bir adam olan Max (Matt Damon). İstemeyerek de olsa Max çok tehlikeli bir görev üstlenerek Elysium’un Sekreteri Delacourt’un (Jodie Foster) güçlerine karşı gelmek zorunda. Ancak, başarılı olduğu takdirde sadece kendi hayatını değil, Dünya’da yaşayan milyonların hayatını da kurtarabilir...

Elysium (2013).jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
John Carter (2012)

Güzel bir bilimkurgu filmi, fantastikte diyebiliriz, vaktiniz varsa izlemenizi tavsiye ederim oldukça sürükleyicidir.


Savaş yorgunu eski bir askeri kaptan olan John Carter (Taylor Kitsch) açıklanamayan bir şekilde kendisini Mars'ta bulur. İki farklı ırkın yaşadığı bu gezegende kendisini büyük bir savaş beklemektedir. Güzel ve alımlı prenses Dejah Thoris ve düşmanı Tars Tarkas arasındaki savaşın sonucu ve Barsoom (Mars) gezegeninin kurtuluşu onun ellerindedir. Carter sonunda burada olmasının bir amacı oluğuna inanır. Artık yok olmak ile yüzyüze olan bu gezegen için elinden geleni yapmaya karar verir.

John Carter (2012).jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Dunyalar Savasi Z (2013) - World War Z - Aksiyon, Dram, Korku

Brad Pitt'in çok güzel bir filmi, Zombi filmleri her zaman güzel olmuyor, hatta Walking dead dizisi dışında güzel zombi filmi kesinlikle yok diyebilirim. Ama Dünyalar Savaşı Z ise gerçekten izlenmeye değer oldukça heyecanlı ve sürükleyici güzel bir zombi filmi
Birde buradaki zombiler oldukça hızlı ve aslında korku filmi değil, bu tip filmleri seviyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.


Zombi Savaşı’nın gerçek dehşetiyle yüzleşmenin vaktidir… Çin’de ortaya çıkan bir virüs insanları yaşayan ölüler haline getirmektedir. Ve insan oğlu ikiye ayrılır.
Brad Pitt'in hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği film, insanlar ve zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı odağına alıyor. Film Max Brooks'un aynı adlı kitabından uyarlandı.

Dunyalar Savasi Z (2013) - World War Z.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Seni Hala Görüyorum - (2018) - I Still See you, Gerilim

İlginç bir konusu olan bir gerilim filmi. Eğer gerilim ve biraz korku taşıyan filmlerinden hoşlanıyorsanız tavsiye edebilirim.


Filmin konusu şöyle: Dünyayı hayaletlerin dolaştığı bir yer haline getiren apokaliptik bir olaydan 10 yıl sonra, Roni (Bella Thorne) mezardan gelen bir tehdit mesajı alır. Gizemli sınıf aradaşı Kirk (Richard Harmon) ile güçlerini birleştiren Roni, yaşayanlar ve ölüler arasındaki bağı bulanıklaştıran bir gölge dünyasına iner. Roni burada zamana karşı yarışarak kurnaz bir katili durdurmaya çalışır.

I Still See you - 2018.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Sherlock Holmes: Gölge Oyunları - 2011 - Sherlock Holmes: A Game of Shadows

En az birincisi kadar eğlenceli ve heyecanlı olan sherlock filminin devamı


Dünyanın en ünlü ve zeki dedektiflerinden Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) ve 'ortağı' Dr. Watson (Jude Law) bu sefer Londra’nın dışına çıkarak Fransa, Almanya ve İsviçre’ye yol alacakları yeni ve tehlikeli bir maceraya sürükleniyorlar. Onlardan hep bir adım önde olan kurnaz ve vicdansız Profesör Moriarty (Jared Harris) ise -ki Holmes en zeki olma unvanını ona kaptırmak üzere- büyük bir laneti değiştirecek planların peşindedir. Kahramanlarımız ise ne olursa olsun Moriarty durdurmaya kararlı...

Sherlock Holmes Gölge Oyunları -  A Game of Shadows.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Solomon Kane - 2009

Vaktiniz varsa izleyebileceğiniz güzel macera ve fantastik bir film


Ünlü yazar Robert E. Howard'ın Solomon Kane karakterinin yer aldığı öykülerden esinlenilen film 16. yüzyılda geçiyor ve şiddete başvurmamak konusunda tövbe etmiş olan Püritan Solomon Kane'in şeytani güçlere karşı verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Solomon Kane - 2009.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Belalı Tanık - (2017) - The Hitman's Bodyguard

Şu zamanlarda süper filmler çıkmıyor ancak boş vaktiniz varsa bu filmi izlemenizi tavsiye edebilirim.
Her ne kadar komedi filmi olarak gözüksede oldukça aksiyon içeren bir film ve ailenizle izleyebilirsiniz.


Dünyanın en iyi korumalarından olan Michael Bryce (Ryan Reynolds), daha öncekilerle hiçbir alakası olmayan bir iş alır: Tıpkı kendisi gibi alanının en iyilerinden olan tetikçi, aynı zamanda eski düşmanı Darius Kincaid'i (Samuel L. Jackson) Londra'dan alıp Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanı'na kadar sağ salim ***ürmesi için görevlendirilmiştir. Ancak bu görev çok zorlu olacaktır, çünkü tetikçiyi susturmak isteyen çok tehlikeli bir diktatör, yol boyunca onlarca adamıyla peşlerinden ayrılmayacaktır.

Belalı Tanık - (2017) - The Hitman's Bodyguard.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Çin Seddi - 2016 - The Great Wall

Çin japon filmlerini pek sevmem ama fantastik olarak hazırlanmış bu filmi izlemenizi tavsiye edebilirim, başrolde bir çinli yok tabi
🙂
filmin görselleri bazı sahnelerde şahane ve oldukça etkileyici diyebilirim, keyifle izleyebilirsiniz.


Çin Seddi dünyanın en büyüleyen ve gizemli yapılarından biridir. Çin'in kuzeybatısı boyunca uzanan bu savunma hattının Moğol ve Türk boylarının saldırısına karşı savunma amacıyla kurulduğu düşünülmektedir. Ancak Yimou imzalı film seddin aslında çok daha güçlü fantastik yaratıklara karşı kurulduğunu iddia ediyor. Matt Damon da günü kurtarmak için savaşan karakterlerden biri olarak öne çıkıyor.

Çin Seddi - 2016 - The Great Wall.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Doğu Ekspresinde Cinayet - (2017) - Murder on the Orient Express

Sherlock tadında güzel bir dedektif filmi. Açıkcası film çok hoşuma gitti ve oldukça keyif veren bir tadı bulunuyor, vaktiniz varsa izlemenizi tavsiye ederim.


1930'lu yıllarda İstanbul ve Paris arasında sefer yapan ünlü Şark Ekspresi'nde bir cinayet işlenir. Amerikalı bir milyoner trende ölü bulunur.Trende çok sayıdaki yolcu arasında ünlü Belçikalı dedektif Hercule Poirot da vardır.Trenin kara saplanıp durması, Poirot'a yerel yetkililer duruma el koymadan önce cinayeti çözmesi için birkaç saat zaman verecektir.

Doğu Ekspresinde Cinayet - (2017) - Murder on the Orient Express.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Bu Dünyanın Dışında - (2017) - The Space Between Us

İşte size süper bir film daha, izlemekten çok keyif alacağınızı umduğum bir yapıt.

Bu film her ne kadar bilimkurgu geçiyorsada, aslında daha çok romantizm ve duygusallığın ön planda olduğu bir yapıt diyebilirim, abartılı sahneleri yok ve merak ettiriyor. Film sizde güzel duygular bırakabiliyor ve keyifli. Eğer film izlemek istiyorum diyorsanız bu filmi izlemenizi tavsiye edebilirim.


Mars'ta insan kolonisi kurmak üzere yola çıkan bir uzay mekiğindeki astronotlardan birinin hamile olduğu kalkıştan kısa bir süre sonra anlaşılmıştır. Hamile astronot Sarah Elliot, Mars'a iniş yaptıktan hemen sonra bir erkek çocuğu dünyaya getirip ölür. Ekipteki diğer kişiler tarafından büyütülen Gardner Elliot (Asa Butterfield) 16 yaşına geldiğinde yalnızca 14 bilim adamını şahsen tanımış, dünyaya dair okudukları dışında hiçbir bilgisi olmayan ancak son derece zeki ve araştırmacı bir genç olmuştur.
Dünyaya geri gönderilen Gardner, burada büyük bir kültür şoku yaşar. Ayrıca yapılan tıbbi testlerde bünyesinin dünya atmosferine uygun olmadığı anlaşılır. Ancak Gardner, NASA tarafından kendisine tahsis edilen yerden kaçar. İnternette yazışarak tanıştığı ve dünyada tanıdığı tek insan olan Tulsa (Britt Robertson) adlı genç kız ile dünyayı ve yıllarca kendisinde varolduğunu bile bilmediği duyguları keşfetmek üzere bir yolculuğa başlar.

Bu Dünyanın Dışında - (2017) - The Space Between Us.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Kabuktaki Hayalet - Ghost in the Shell - 2017

Bilimkurgu filmi olmasına rağmen herkesin hoşlanacağını düşündüğüm yer yer duygusallıkta olan aksiyonu ve heyecanı olan bir film.


Özel tasarım bir insan-cyborg hibriti, siber suçlarla mücadele eden bir ekip olan 9. Birim'in başındadır. Sıradaki görevi, Hanka Robotik şirketinin yapay zekaya dair çok önemli bilgilerinin çalınmasına engel olmaktır.

Kabuktaki Hayalet - Ghost in the Shell - 2017.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Bridget Jones'un Bebeği (Bridget Jones's Baby) - 2016

Romantik Komedi türünde olan bu filmi izlerken oldukça keyif alacaksınız. Kalabalık olarak izlerseniz oldukça güleceğiniz bir film.
Bazı sahneler ve film konusu olarak çocuklar için pek uygun değil.


Artık 40'lı yaşlarına gelmiş olan Bridget Jones'un (Renee Zellweger) hayatında uzun bir aradan sonra her şey nispeten yolundaymış gibi görünmektedir. Mark Darcy'den (Colin Firth) ayrıldıktan sonra kendini işine adamış, başka birşeye kafayı çok takmadan çalışmaktadır. Belki de yıllar sonra ilk kez hayatının mutlak kontrolünü eline geçirmiştir. Ancak bu durum, Darcy'nin 180 derece tersi bir karakterdeki Amerikalı Jack Qwant (Patrick Dempsey) ile tanışana dek sürecektir. Amerikalı'dan etkilenen, ancak Darcy'den de tamamen vazgeçemeyen Jones'un hayatı, hamile olduğunu öğrenmesiyle bambaşka bir seyre girer. Tabii bir sorun daha vardır, bebeğin babasının bu iki adamın hangisinden olduğundan emin değildir.


Bridget Jones'un Bebeği (Bridget Jones's Baby) - 2016.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Uzay Yolcuları - (2016) - Passengers

Mars filmi tadında, izlerken oldukça keyif verici bir film. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.
Not: Çocuklar için uygun olmayan çok az bir kaç sahnesi bulunmaktadır..


Avalon adlı uzay gemisi, Homestead II adında çok uzak bir koloniye 5000'den fazla kişiyi ***ürmek üzere, 120 yıl sürecek bir yolculuk yapmaktadır. Giden kişiler bu yolculuk sonunda sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilmek için özel tasarlanmış "uyku kapsüllerinde" uyutulmaktadırlar. Ancak yaşanan teknik bir sorun nedeniyle tamirci Jim Preston (Chris Pratt) ve yazar Aurora Dunn'ın (Jennifer Lawrence) kapsülleri olması gerekenden önce açılır. Gemide bir başlarına kalan ikilinin önünde, hala 90 yıllık bir yol bulunmaktadır.

Uzay Yolcuları - (2016) - Passengers.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Kayıp Balık Dori - 2016 - Finding Dory

Herşeyi bir süreliğine unutup keyifli biraz zaman geçirmek istiyorsanız, ailenizle izleyebileceğiniz gayet keyifli bir animasyon.


Kayıp Balık Dori filmi kimsenin unutamadığı Mavi Tang balığı Dori’yi geçmişiyle ilgili bazı yanıtlar ararken arkadaşı Nemo ve Marlin'le yeniden biraraya getiriyor. 10 saniyede bir hafızası sıfırlanan Dori, sadece bir zamanlar bir ailesi olduğu ve onlardan bir şekilde ayrılmak zorunda kaldığıdır. Arkadaşlarıyla birlikte ailesini bulabilmek için uzun bir yolculuğa çıkan Dori, yol boyunca hayatla ilgili çok daha başka dersler de alacaktır.

Kayıp Balık Dori - 2016 - Finding Dory.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
The Last Ship - Dizi Series (2014-2018)

Şu sıralar izleyecek dizi arıyorsanız film tadında önerebileceğim bir dizi. İlk 2 bölümden sonra başından bile ayrılamayacağınız kadar heyecanlı olan dizinin 7.5 imdb puanı ile hakettiği puanı alamamış olduğunu düşünüyorum.

Dizinin çekimleri gerçek savaş gemisinde yapılmaktadır.


Başta 4 aylık bir görev için kutuplara gidecek olan Nathan James mürettebatı yanlarında sözde kuşlarla ilgili bir araştırma yapacak olan virologlar Rachel Scott ve Quncy Tophet le yola çıkarlar.4 ay iletişim yasağı uygulanmıştır.Virologlar kutupta çalışma yaparken Rusların saldırısına uğramıştır.Ele geçirilen bir Rus asker kaptan Chandler'a tedaviden söz eder.Bu durumda her şeyi söylemek zorunda kalan Dr.Scott onlara 4 ay önce Mısırda ortaya çıkan ve onların gemide olduğu sıralarda dünyanın %80'ni yok eden virusten bahseder.Kutuplarda virüsün ilk halinin bulabileceklerini sandığı için geldiklerini söyler.Bu araştırmadan Amerikan hükümetinin de haberi vardır.Artık dünya için tek umut Amerikanın kalan son savaş gemisi Nathan James ve Dr.Scott olmuştur.Dr.Scott gemide kurulan laboratuarda virüsün aşısını bulmaya çalışırken gemi mürettebatıda aşıyı ele geçirmek isteyen düşmanlarla mücadele etmektedir.

The Last Ship.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
The 100 - Dizi Series (2014-2020)

Macera, Bilimkurgu, Aksiyonu içinde barındıran oldukça heyecanlı ve güzel bir dizi.
İzlemediyseniz mutlaka ama mutlaka tavsiye ederim.


Bir nükleer savaş dünyayı yok ettikten 97 yıl sonra, insanlıktan kalan tek örnekleri barındıran bir uzay gemisi 100 genci dünyayı tekrar insanlarla doldurmak için geri gönderir.

The 100 - Dizi Series (2014-2020).jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Kaptan Philips - 2013

Gerçek bir olayda hazırlanan bu film sonuna kadar kendini heyecanla izlettiriyor diyebilirim.
İzlemediyseniz mutlaka tavsiye ederim.


Film, hikayesini 2009 yılında yaşanan gerçek bir olaydan alıyor. Maersk Alabama adlı yük gemisinin Somalili korsanlar tarafından rehin alınmasını anlatıyor ve adını geminin kaptanı olan Richard Phillips'in adından alıyor.

Kaptan Philips - 2013.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
PAN - 2015

IMDB puanı çok yüksek olmasada ailenizle bu film yokluğunda izleyebileceğiniz gayet keyifli ve eğlenceli bir film.


Öksüz bir çocuk olan Peter Pan, büyülü bir ada olan Varolmayan Ülke'de (Neverland) yerli halkın kurtarıcı umudu olur. Nitekim kehanete göre adayı yöneten korsan Karasakal'a isyan edecek çocuk, uçabilme yeteneğine sahip olacaktır.

PAN - 2015.jpg
 

Yepkoo

Yepkoo
Staff member
Hayvan Bakıcısı - 2011 - Zookeeper

Ailenizle izleyebileceğiniz neşeli bir komedi romantik filmi, izlemediyseniz tavsiye ederim.


Andrew kendisini bakmakla görevli olduğu hayvanlarla birlikteyken çok daha rahat hisseden bir hayvanat bahçesi görevlisidir.İnsanlarla iletişimde çok büyük sıkıntılar yaşayan Andrew, bir gün bu duruma bir son vermek ister ve hayvanat bahçesini terk eder ve sonrasında bir kızla tanışır.Bu haberi alan hayvanlar bir sırrı açığa kavuşturmak isterler, aslında herbiri konuşabilmektedir ve tek amaçları, Andrew'in kendisi için en iyi kızı bulmak için çıktığı yolda ona yardım etmektedir.

Hayvan Bakıcısı - 2011 - Zookeeper.jpg
 
Top